Zapojení znevýhodněných osob na trh práce prostřednictvím Oblastní charity Červený Kostelec

Dne 30.9.2013 skončil projekt, který v naší organizaci probíhal od 1. 10. 2011. Byl financovaný z Evropského sociálního fondu prostřednictvím Operačního programu Lidské zdroje a zaměstnanost a ze státního rozpočtu ČR. Záměrem projektu byla sociální a pracovní integrace nezaměstnaných znevýhodněných osob. Díky němu došlo v Oblastní charitě Červený Kostelec k vytvoření pracovních míst, k provozování pracovní skupiny a realizaci dalších aktivit zaměřených na podporu účastníků projektu a posílení jejich pozice na trhu práce. Cílovou skupinou projektu byly sociálně vyloučené nebo vyloučením ohrožené nezaměstnané znevýhodněné osoby (v předchozím období v evidenci úřadu práce déle než 3 měsíce) - starší 50 let s nízkou kvalifikací a nezaměstnané osoby se zdravotním postižením.

Konkrétně v rámci projektu vznikla 2 nová ošetřovatelská pracovní místa v Domově sv. Josefa v Žirči u Dvora Králové nad Labem a také 2 nová pracovní místa pro pracovníky terénních středisek - pečovatelské služby v Červeném Kostelci a v Hostinném.

V neposlední řadě bylo v areálu Domova sv. Josefa vytvořeno 6 nových pracovních míst, která tvořila pracovní skupinu. Její členové se pod dohledem vedoucího skupiny podíleli na údržbě rozsáhlého zámeckého parku v areálu Domova a zajišťovali další potřebné dělnické a dělnickořemeslné venkovní i vnitřní práce v rámci naší organizace.

Účastníci projektu absolvovali vzdělávací aktivity včetně rekvalifikací, zúčastnili se skupinového i individuálního poradenství a získali další podpůrná opatření, aby se u nich opětovně vytvářely pracovní návyky a zkušenosti a posilovala se jejich motivace pro další zapojení na trh práce.

Celkem se do projektu zapojilo 22 osob z cílových skupin. Část z nich zůstala i po skončení projektu zaměstnána v naší organizaci nebo v rámci sociálního podniku Pro-Charitu s.r.o.

Projekt byl realizován samostatně Oblastní charitou Červený Kostelec bez účasti partnerů.

 

Nový sanitní vůz pro Hospic Anežky České

Přečtěte si nový bulletin

Podpořte prosím DMS zprávou Domov sv. Josefa a Hospic Anežky České

DMS

Kalendář

   
«  
  »
PoÚtStČtSoNe
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031