Nové výrobně-administrativní centrum Pro-Charitu s.r.o.

Nové výrobně-administrativní centrum Pro-Charitu s.r.o.

Ve čtvrtek 2. června Oblastní charita Červený Kostelec slavnostně otevírá nové, výrobně administrativní centrum sociálního podniku Pro-Charitu s.r.o. v Červeném Kostelci. Zrekonstruovaná budova bude sloužit jako technické zázemí dvěma výrobním provozům. Jedná se o výrobnu bylinných sirupů Camellus  a výrobnu fixačních roztoků Histofor. Budova bude dále zázemím pro expedici, obchodní oddělení podniku, administrativu a skladové prostory. Kromě produktů vyráběných přímo v budově zde bude docházet k expedici spotřebního zdravotnického materiálu a šitých výrobků ze žirečské šicí dílny.

Od července 2014 do listopadu 2015 probíhal v budově projekt zahrnující energeticky úsporná opatření - výměnu střechy, oken a dveří a zateplení obvodových stěn - průmyslového charitního objektu v Červeném Kostelci. Jeho celkové náklady byly 7,5 mil. Kč bez DPH. Tento projekt byl spolufinancován Operačním programem Životní prostředí.

Původní objekt:

Nový objekt:

Sociální podnik (dříve chráněná dílna) Pro-Charitu s.r.o., jejíž mateřskou organizací je Oblastní Charita Červený Kostelec, je zaměstnavatel více než 130 lidí. Podíl zaměstnanců se změněnou pracovní schopností a zaměstnanců zdravotně postižených přesahuje 80%. Oblastní charita, která provozuje Hospic Anežky České (první zařízení svého druhu v ČR pro poskytování paliativní péče nevyléčitelně nemocným lidem) či Domov sv. Josefa (první a zatím jediné zařízení svého druhu v ČR pro poskytování péče lidem nemocným roztroušenou sklerózou) tak prostřednictvím tohoto sociálního podniku rozšiřuje okruh své pomoci v oblasti zaměstnávání zdravotně handicapovaných osob, kteří své zaměstnání hledají velmi obtížně.

 Záměr realizovaný v nové budově:

Sociální podnik nabízí širokou škálu činností jak z oblasti výroby (např. výroba zdravotnických pomůcek, fixačních roztoků, bylinných produktů), tak z oblasti služeb (např. praní prádla, úklidové služby). Více informací zde. Hlavním cílem zařízení je tedy poskytování pracovních příležitostí lidem se zdravotním znevýhodněním a finanční podpora zařízení zdravotní a sociální péče zřizovaných mateřskou organizací.

 

Podpořte prosím DMS zprávou Domov sv. Josefa a Hospic Anežky České

DMS

Kalendář

   
«  
  »
PoÚtStČtSoNe
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031