Na jaký výlet pojedeme příští týden?

Na jaký výlet pojedeme příští týden?
V měsíci září a začátkem října tato otázka zněla po chodbách pečovatelských domů. Příznivé podzimní počasí k výletům přímo pobízelo. Naši senioři plánovali a navrhovali různé alternativy výletů. Na přání některých seniorů jsme zajeli na dvě poutní místa.

Nad Policí nad Metují se ukrývá v lesích zelená kaplička se studánkou. Místo lákalo už v dálných dobách poutníky ze širokého okolí. Zdejší kaplička vyhořela, ale vždy se našli její milovníci, kteří z trosek toto místo znovu obnovili. Zde jsme se pomodlili, zazpívali mariánské písně a zavzpomínali na dávná léta mládí, kdy někteří ke studánce chodili pro vodu nebo v procesí.

Stejné kouzlo má i poutí místo Rokole. Tady snad každý nalezne klid, pokoj a načerpá sílu.

 S rozzářeným úsměvem se nás řádová sestřička ujala, vyprávěla historii tohoto místa a provedla kapličkami. Každý si nesl někoho v srdci, za koho se zde chtěl přimluvit nebo poděkovat. Někteří vzpomínali, že zde byli naposledy před šedesáti lety a to ještě na „žebřiňáku“. Nezapomněli jsme si prohlédnout ani nedaleký dřevěný kostelíček ve Slavoňově či Nový Hrádek.

Naši výletníci si vyžádali i dobrou večeři, která prý na výletě nemůže chybět.

Naše pečovatelská služba však nezapomněla ani na překvapení a uspořádala tajný výlet nazvaný „Návrat do dětství“. Prohlédli jsme si nově otevřené zemědělské a řemeslné historické muzeum v Radči, ve kterém si snad každý nalezl nějakou vzpomínku z dětství či mládí. Takové velké množství exponátů nemají snad nikde v dalekém okolí. Senioři obdivovali zemědělské stroje, výstavu panenek či kočárků, dětský pokojíček, různé retro místnosti, pračky a nechyběl zde ani kočár a spousta jiných věcí.

Všem toto místečko vřele doporučujeme. Stojí za zhlédnutí. Své zážitky si v závěru výletu naši senioři sdělili opět při přátelském posezení, kde každý zhodnotil své vzpomínky.

Začátkem října jsme tradičně navštívili výstavu „Šikovné ruce pro hospic aneb lidé lidem“, při které jsme načerpali inspiraci k další tvůrčí práci do dlouhých zimních večerů. Seniorky také zjišťovaly, jak jdou jejich výrobky věnované této výstavě na odbyt.

„Ani jeden výlet jsem si nenechala ujít. Takovou spoustu výletů jsem nestihla za celý život. Vždyť dříve jsme měli jen práci a na výlety nebyl čas. Nyní začínám žít“ sdělila jedna výletnice.

Podpořte prosím DMS zprávou Domov sv. Josefa a Hospic Anežky České

DMS

Kalendář

   
«  
  »
PoÚtStČtSoNe
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031