Kde naši senioři získali spoustu zážitků?

Kde naši senioři získali spoustu zážitků?

Vždy na konci srpna navštíví náš Pečovatelský dům U Jakuba některý ze souborů folklórního festivalu. Tento rok nás potěšil soubor z Číny, který spoustou barevných krojů rozzářil naši společenskou místnost. Jejich originální tanec, milé popovídání i stisk ruky od všech účinkujících, rozzářil oči našich seniorů. Jejich vřelé vystoupení bylo opravdu příjemným zážitkem.

Slunečné počasí vylákalo naše seniory do přírody, aby načerpali nejen sluníčko, ale prožili i neopakovatelné chvíle. Senioři zavítali na farmu Wenet u Broumova.

Tato farma je obklopena malebnou krajinou Broumovska, která skýtá mnohá vyžití v každém ročním období, ale i oddech a relax u spousty zvířátek. Senioři zde našli krom pštrosů emu i pštrosa nandu pampového, pštrosa afrického. Tato farma patří mezi jednoho z největších chovatelů lamy v České republice, v chovném stádu jsou zastoupeny lamy krotké, guanaka a lamy alpaky. V roce 2008 do zdejšího chovu přibyli i velbloudi. Chovají zde i klasická vesnická zvířata, jakou jsou králíci, slepice, husy, kachny a samozřejmě také ovečky. Zde si naši návštěvníci mohli i některá z nich osobně pohladit a nakrmit je. Odpočinuli si zde v příjemném prostředí, nabili se novou energií, opekli si i párečky a nezapomněli si prohlédnout i pěkné město Broumov.

Na konci srpna obdrželi naši senioři anketu, ve které si mohli vybrat ze sedmi výletů či akcí nebo i sami navrhnout místo, kam by se rádi povídali. Nejvíce hlasů obdržel výlet do Krkonoš a žádost o uspořádání táboráku na zahradě pečovatelského domu v ul. Nerudova. Senioři se přenesli do doby mládí, kdy si opékali brambory či vuřty. Nikomu nevadily „bojové“ podmínky a s chutí si vychutnali tyto dobroty, zazpívali si při doprovodu kytary pana Zavřela i táborové písně. Tečkou za tímto příjemným podvečerem bylo kafíčko s křehoučkými koláčky, které pro tuto příležitost upekla rodina Hejnova. Tímto jim moc děkujeme.

Jak jsem již zmiňovala, nejvíce žádaný byl výlet do Krkonoš, který jsme uspořádali v září. Velký počet zájemců nás donutil objednat si velký autobus a hlavně jsme bedlivě sledovali předpověď počasí. Je to pro výlet do hor opravdu důležité. Počasí vyšlo na jedničku. Autobus s příjemným řidičem nás zavezl do Pece pod Sněžkou, kde senioři přestoupili do přistaveného vláčku. Když si každý cestovatel nalezl vhodné místečko ve vagónku, tak se vláček rozjel.

Klidná jízda umožnila všem se v pohodě pokochat příjemnou přírodou Krkonoš či jednotlivými chalupami, ale největší zážitkem byla nádherná vyhlídka přímo na Sněžku. Někteří senioři mohli tuto nejvyšší horu shlédnout po více než 60 letech, kdy Krkonoše navštívili ještě jako mladí. „Už jsem si myslela, že se nikdy do Krkonoš nepodívám.

Velkým zážitkem byl pohled přímo na Sněžku či dívat se na Pec pod Sněžkou z takové výšky. Jsem šťastná, že tato možnost přišla, nikdy na neopakovatelné chvíle nezapomenu“ sdělila jedna účastnice. Dále nás vláček zavezl až na Kolínskou boudu, kde se naši senioři občerstvili. Velkou specialitou byly lívanečky s borůvkami, které neměly chybu. Pak nás vláček vezl kolem Husovy a Žižkovy boudy zpět do Pece. Nezapomněli jsme výlet ukončit dobrým pozdějším obědem. Výlet se vydařil? Nejlepší bude, když se zeptáte našich výletníků sami.

Naši senioři doufají, že počasí nějaký čas vydrží a my budeme moci ještě některý výlet uskutečnit, tak zase příště.

 

Podpořte prosím DMS zprávou Domov sv. Josefa a Hospic Anežky České

DMS

Kalendář

   
«  
  »
PoÚtStČtSoNe
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031