Jaké zážitky získali naši senioři?

Jaké zážitky získali naši senioři?

Vždy na konci srpna navštíví náš Pečovatelský dům U Jakuba některý ze souborů folklórního festivalu. Tento rok nás potěšil soubor z Litvy, který spoustou barevných krojů rozzářil naši společenskou místnost.

Jejich originální tanec, milé popovídání i stisk ruky od všech účinkujících rozzářilo oči našich seniorů. Jejich vřelé vystoupení bylo opravdu příjemným zážitkem.

Naši senioři obdrželi anketu, ve které si mohli vybrat ze sedmi výletů či akcí nebo i sami navrhnout místo, kam by se rádi povídali. Nejvíce hlasů obdržel výlet do České Skalice na výstavu jiřin a žádost o uspořádání táboráku na zahradě pečovatelského domu v Nerudově ulici.

Slunečné počasí vylákalo naše seniory do přírody, aby načerpali nejen sluníčko, ale prožili i neopakovatelné chvíle. První zářijový výlet klientů DPS U Jakuba nás zavedl do České Skalice na Výstavu jiřin v maloskalické tvrzi, prohlídku Textilního muzea a muzea Boženy Němcové. Zajímavý výklad o životě Boženy Němcové nám přednesl ředitel muzea pan Milan Horký. S velkým zájmem si na poslední chvíli prohlédli naši senioři textilní muzeum, protože bude již v letošním roce přestěhováno do Prahy. Naše oko potěšilo mnoho vystavovatelů z východních Čech, kteří předvedli řezané jiřiny v obou sálech maloskalické tvrze, kromě řezaných květin byla k dispozici i výsadba přímo na tvrzi a v okolí muzejního areálu, kde je vysazeno téměř 150 druhů jiřinek v počtu více než 1000 kusů. Cestu jsme zakončili výbornou večeří v restauraci Větrník u Lhoty pod Hořičkami a těšíme se na další výlety.

Naši senioři doufají, že se počasí umoudří a my budeme moci ještě některý výlet uskutečnit, tak zase příště.

Tříkrálová sbírka 2019

Přečtěte si nový bulletin

2018_03_bulletin_och_web.pdf

Podpořte prosím DMS zprávou Domov sv. Josefa a Hospic Anežky České

DMS

Kalendář

   
«  
  »
PoÚtStČtSoNe
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31